Rock the Races

Williston Basin Speedway Western Renegade Wingless Sprint, 7/3 Racing Results

IMCA Hobby Stock

A Feature 1

1st Place: Andrew Bertsch, Minot, ND, 146

2nd Place: John Flory Jr, Williston, ND, 18

3rd Place: Riese Dignan, Kenmare, ND, 144

4th Place: Dennis Breivik II, Williston, ND, 11B

5th Place: Austin Kayton, Mesa, AZ, 133

6th Place: Rany Zufelt, Williston, ND, 88R

7th Place: Ethan Neu, Fairview, MT, 51E

IMCA Modified

A Feature 1

1st Place: Kyler Jeffrey, Williston, ND, 72X

2nd Place: Donavon Sorenson, Williston, ND, 307

3rd Place: Travis Hagen, Williston, ND, 14T

4th Place: Wayne Johnson, Minot, ND, 4J

5th Place: Chris Schroeder, Williston, ND, 6

6th Place: John Flory, Williston, ND, 19

7th Place: Hank Berry, Sidney, MT, 25

8th Place: Marcus Tomlinson, Turtle Lake, ND, 5T

9th Place: Mike Tomlinson, Turtle Lake, ND, 2T

10th Place: Tommy Lee, Grenora, ND, 17X

11th Place: Nick Fuchs, Williston, ND, 00

12th Place: Eric Sinness, Williston, ND, 88

13th Place: Austin Caruthers, Williston, ND, 28C

14th Place: Dillon Price, Glendive, MT, 308

15th Place: Aden Clark, Surrey, ND, 94

16th Place: Tim Dignan, Kenmare, ND, 04

17th Place: Richard Bohlman, Tioga, ND, 4

IMCA Northern Sportmod

A Feature 1

1st Place: Brady Bjella, Williston, ND, 99

2nd Place: Darren Schatz, Williston, ND, 29

3rd Place: Tate Johnson, Medicine Lake, MT, 413

4th Place: Robby Rosselli, Minot, ND, 0

5th Place: Jeff Bieber, Fairview, MT, 89

6th Place: Nick Lund, Crosby, ND, 13

7th Place: Seth Dixon, Williston, ND, 21

8th Place: Dylan Barnhardt, Washburn, ND, 28

9th Place: Tanner Conlin, Williston, ND, 47

10th Place: Doug Green, Alexander, ND, 88X

11th Place: CJ Peterson, Richey, MT, 14P

IMCA Stockcar

A Feature 1

1st Place: Jake Nelson, Williston, ND, 10J

2nd Place: Mike Hagen, Williston, ND, 27X

3rd Place: Dave Swallers, Williston, ND, 11

4th Place: Dalton Flory, Williston, ND, 20F

5th Place: Adam Goff, Minot, ND, 30A

6th Place: Seth Dixon, Williston, ND, 21

7th Place: Joren Boyce, Minot, ND, 67

8th Place: Jace Iverson, Tioga, ND, 5

9th Place: Justin Bachmeier, Williston, ND, 16B

10th Place: Jason Kniffen, Minot, ND, 34

Junior Slingshots

A Feature 1

1st Place: Landon Gaudreau, Williston, ND, 10X

2nd Place: Ayden Hill, Williston, ND, 87A

3rd Place: Denli Wendt, Williston, ND, 30

4th Place: Sage Borud, Williston, ND, 6

5th Place: Hailey Mattox, Ray, ND, 11M

6th Place: Jace Keller, Sidney, MT, J9

7th Place: Matt Sorenson, Williston, ND, 110

8th Place: Bayley Grile, Williston, ND, 26B

9th Place: Sawyer Gaudreau, Williston, ND, 17

 

Reader Comments(0)

 
 
Rendered 06/23/2024 10:12