The Roundup -

Sidney/Fairview Wrestling Results Pat Weede Memorial, Gillette, WY

 

December 21, 2022 | View PDF



Pat Weede Memorial Gillette, WY, Dec. 16-17

Pat Weede Silver (Mat 1-3) - Sidney

Match #1 Round 1

Sidney defeated Star Valley 40-33

160: Kooper Burk (SV) won by decision over Kaden Wise (S) 3-0

170: Grant Weiss (SV) won by fall over Ty Schepens (S) 0:59

182: Thor Fulgram (S) won by forfeit

195: Nathan Romo (S) won by forfeit

220: Caleb Kleinke (S) over Joseph Warren (SV) 4:53

285: Weslee Turner (SV) won by forfeit

106: Gordan Knapp (S) won by fall over Levi Byrd (SV) 5:48

113: Mason Pack (SV) won by fall over Carson Propp (S) 1:01

120: Brody Keysor (S) won by decision over Tysen Kendall (SV) 7-6

126: Tel Parry (SV) won by forfeit

132: Reece Graves (S) won by fall over Peyton Andrews (SV) 1:33

138: Owen Lonski (S) won by mayor decision over Cameron Kendall (SV) 14-3

145: Joseph Naef (SV) won by fall over Aaron See (S) 4:51

152: Zander Dean (S) won by decision over Porter Merritt (SV) 9-5

Match #2 Round 2

Thunder Basin defeated Sidney 43-34

106: Gordan Knapp (S) won by fall over Rylan McCormick (TB) 1:18

113: Carson Propp (S) won by fall over Tanner Freeman (TB) 3:32

120: Iven Wold (TB) won by decision over Brody Keysor (S) 9-6

126: Omar Bautista (TB) won by forfeit

132: Reece Graves (S) won by fall over Unknown 0:43

138: Antonio Avila (TB) won by major decision over Owen Lonski (S) 8-0

145: Lance Streifel (TB) won by fall over Aaron See (S) 0:55

152: Zander Dean (S) won by fall over Peyton Alexander (TB) 1:49

160: Kaden Wise (S) won by major decision over Zabian Cowley (TB) 11-1

170: Deyton Johnson (TB) won by fall over Ty Schepens (S) 2:57

182: Thor Fulgram (S) won by fall over Mason Brown (TB) 3:27

195: Garrett Toohey (TB) won by fall over Nathan Romo (S) 3:00

220: Dillon Glick (TB) won by fall over Caleb Kleinke (S) 3:59

285: Lane Catlin (TB) won by forfeit

Match #3 Round 3

Sidney defeated Moorcroft 51-30

182: Spencer Cuthrell (M) won by fall over Thor Fulgram (S) 0:27

195: Wyatt Allred (M) won by fall over Nathan Romo (S) 2:52

220: Caleb Kleinke (S) won by forfeit

285: Oliver Gorsuch (M) won by forfeit

106: Gordan Knapp (S) won by fall over Kade Haynes (M) 0:35

113: Dayne Humes (M) won by fall over Carson Propp (S) 1:13

120: Brody Keysor (S) won by fall over Weston Haskell (M) 0:21

126: Kaden Haynes (M) won by forfeit

132: Reece Graves (S) won by fall over Braydnn Terry (M) 3:06

138 - Owen Lonski (S) won by fall over Wyatt Cook (M) 3:13

145: Aaron See (S) won by fall over Unknown 2:52

152: Zander Dean (S) won by fall over Trenten Gray (M) 0:15

160: Kaden Wise (S) won by decision over Unknown 9-2

170: Ty Schepens (S) won by fall over James Long (M) 5:09

Match #4 Round 4

Sidney defeated Powell High School 45-30

195: Jimmy Dees (PHS) won by fall over Nathan Romo (S) 1:21

220: Stetson Davis (PHS) won by forfeit

285 - Doug Bettger (PHS) won by fall over Caleb Kleinke (S) 2:20

106 - Gordan Knapp (S) won by fall over Gabriel Whiting (PHS) 0:27

113 - Kaiden Apodaca (PHS) won by fall over Carson Propp (S) 0:17

120 - Brody Keysor (S) won by fall over Weston Thomas (PHS) 2:58

132 - Reece Graves (S) won by fall over Patrick Haney (PHS) 2:31

138 - Owen Lonski (S) won by fall over Mitchel Wainscott ((PHS) High School) 2:40

145 - Aaron See (S) won by fall over Andrew Valdez (PHS) 5:02

152 - Zander Dean (S) won by fall over Jack Van Norman (PHS) 1:11

160 - Ty Schepens (S) won by forfeit

170 - Kaden Wise (S) won by decision over Lannon Brazelton (PHS) Dec 7-3

182 - Dillon Melton (PHS) won by fall over Thor Fulgram (S) 1:07

Match #5 Round 5

Sidney defeated Natrona County 48-27

285: Spencer Hansen (NC) won by forfeit

106: Gordan Knapp (S) won by forfeit

113: Carson Propp (S) won by forfeit

120: Brody Keysor (S) won by forfeit

126: Jay Trujillo (NC) won by forfeit

132: Reece Graves (S) won by fall over Jameson Siemens (NC) 4:00

138: Owen Lonski (S) won by fall over Hayden Sullivan ((NC) 0:44

145: Aaron See (S) won by fall over Teagan Berdan (NC) 2:00

152: Zander Dean (S) won by decision over Beau Russell (NC) 7-3

160: Kaden Wise (S) won by decision over Jayce Berry (NC) 3-0

170: Ty Schepens (S) won by fall over Nolan Hornecker (NC) 4:49

182: Daniel Yates (NC) won by decision over Thor Fulgram (S) 9-8

195: Noah Sides (NC) won by fall over Nathan Romo (S) 0:50

220: Josef Sanchez (NC) won by fall over Caleb Kleinke (S) 3:30

Extra Round - Sidney

Match #1 Round 1

Sidney defeated Campbell County 51-30

106: Gordan Knapp (S) won by fall over Wyatt Garrett (CC) 2:49

113: Tayce Lake (CC) won by fall over Carson Propp (Sidney) 0:44

120: Darron Provost (CC) won by forfeit

126: Brody Keysor (S) won by fall over Fisher Smith (CC) 0:53

132: Reece Graves (S) won by fall over Payton Bachtold ((CC) 0:49

138: Owen Lonski (S) won by fall over Edward Garduno (CC) 2:46

145: Aaron See (S) won by decision over Ethan Nickisch (CC) 6-0

152: Zander Dean (S) won by fall over Austin Hamm (CC) 0:15

160: Kaden Wise (S) won by forfeit

170: Ty Schepens (S) won by fall over Logan Ketterling (CC) 2:00

182: Cohen Granzer (CC) won by fall over Thor Fulgram (S) 1:15

195: Wade Garrett (CC) won by fall over Nathan Romo (S) 2:48

220: Caleb Kleinke (S) won by fall over Sheldon Rollo (CC) 2:00

285: Wyatt Herther (CC) won by forfeit

Match #2 Round 3

Sheridan defeated Sidney 42-39

106: Gordan Knapp (S) won by fall over Cache Wood (Sh) 1:22

113: Carson Propp (S) won by fall over Cody Inman (Sh) 0:31

120: Brody Keysor (S) won by fall over Cody Dunham (Sh) 3:44

126: Landon Wood (Sh) won by forfeit

132: Reece Graves (S) won by decision over Kolten Powers (Sh) 5-2

138: Owen Lonski (S) won by fall over Cole Riesen (Sh) 1:14

145: Dylan Goss (Sh) won by fall over Aaron See (S) 3:00

152: Zander Dean (S) won by fall over Dawson Goss (Sh) 1:38

160: Kelten Crow (Sh) won by fall over Kaden Wise (S) 2:53

170: Dane Steel (Sh) won by fall over Ty Schepens (S) 3:39

182: Terran Grooms (Sh) won by fall over Thor Fulgram (S) 1:26

195: Kolin Custis (Sh) won by fall over Nathan Romo (S) 5:15

220: Caleb Kleinke (S) won by fall over Jon Justice (Sh) 2:41

285: Aiden Selcher (Sh) won by forfeit

Match #3 Round 5

Butte defeated Sidney 48-25

106: Gordan Knapp (S) won by fall over Keegan Hunt (B) 0:53

113: Ryder McEwen (B) won by fall over Carson Propp (S) 2:24

120: Brody Keysor (S) won by fall over Colter Espelin (B) 0:30

126: Grady Winston (B) won by forfeit

132: Kip Pumnea (B) won by fall over Reece Graves (S) 1:24

138: Owen Lonski (S) won by fall over Reid Whitlock (B) 1:16

145: Will Stepan (B) won by decision over Aaron See (S) 8-2

152: Zander Dean (S) won by major decision over Bryton Hardesty (B) Maj 10-1

160: Kaden Wise (S) won by decision over Trey Hansen (B) 5-4

170: Adien Cuchine (B) won by fall over Ty Schepens (S) 1:14

182: Kale Schonsberg (B) won by fall over Thor Fulgram (S) 1:57

195: Cohen Grunhuvd (B) won by fall over Nathan Romo (S) 0:57

220: Mason Christian (B) won by forfeit

285: Zack Tierney (B) won by decision over Caleb Kleinke (S) 7-2

Individual Champions:

Gordan Knapp 106#

Reece Graves 132#

Zander Dean 152#

 

Reader Comments(0)

 
 

Powered by ROAR Online Publication Software from Lions Light Corporation
© Copyright 2022