The Roundup -

Sidney Wrestling Results

 


MidRivers Folkstyle Invitational Results For Sidney Wrestling Club, Glendive, March 2

Tots 34-37: Slade Anderson, 1st place.

Tots 36-38: Billy Franzen, 1st place.

Tots 38-41: Ayden Schofill, 4th place.

Tots 42-44: Thomas Ostle, 2nd place; Raiden Olmstead, 3rd place.

Tots 44-47: Gannon Hill, 4th place.

Tots 46-47: Xavier Conroy, 4th place.

Tots 51-53: Ryker Vonderheide, 3rd place.

Bantam 45-47: Eli Abar, 5th place.

Bantam 48-49: Tucker Bailey, 4th place.

Bantam 57-58: Tuff Williams, 3rd place; Cye Franzen, 1st place.

Bantam 58-60: Max Kleinke, 1st place.

Bantam 65-67: Konnar Ulrich, 6th place.

Bantam 114-117: Jeremiah Hill, 3rd place.

Midget 55-57: Hazen Foss, 1st place.

Midget 56-58: Noah Abar, 2nd place.

Midget 59-63: Kade Kutzler, 4th place.

Midget 68-70: Kash Mullin, 4th place.

Midget 71-74: Rueger Sheehan, 6th place.

Midget 74-79: Aiden Rudie, 2nd place; Allen VanGorder, 1st place.

Midget 79-83: Shay Severson, 1st place.

Midget 83-90: Terren Bright, 1st place; Aaron Schmitz, 2nd place.

Midget 95-102: TayLeigh Olmstead, 4th place.

Novice 52-60: Rylan McGahan, 2nd place.

Novice 75-79: Brandon Vonderheide, 6th place.

Novice 80-84: Brody Keysor, 2nd place.

Novice 90-95: Ty Schepens, 1st place.

Novice 123-136: Koltyn Mullin, 4th place.

Novice 143-149: Kaleb Kutzler, 1st place.

Montana Middle School Championships Results For Sidney, Lewistown, March 2

MMSC 65: Gordon Knapp, 1st place.

MMSC 70: Brenner Mullin, 4th place.

MMSC 95: Kaden Wise, 3rd place.

MMSC 105: Owen Lonski, 2nd place.

MMSC 152: Nathan Romo, 4th place.

MMSC 171: Chace Waters, 1st place.

MMSC 189: Caleb Kleinke, 3rd place.

JV 55-64: Tyson Syth, 1st place.

JV 55-64: Carson Propp, 2nd place

JV 65-71: Maliek Taylor, 1st place.

JV 65-71: Grady Bloesser, 2nd place.

JV 75-80: Beau Rindahl, 2nd place.

JV 75-80: Cristian Gonzales, 4th place.

JV 80-92: Morgan Reid, 3rd place.

JV 85-95: Parker Wunder, 4th place.

JV 92-99: Nathan Carlsen, 2nd place.

JV 100-112: Burton Pollari, 4th place.

JV 107-113: Lance Allen, 4th place.

JV 115-119: Aiyana Kirn, 3rd place.

JV 125-125: Corey Christensen, 2nd place.

JV 133-143: Deion Taylor, 2nd place.

 

Reader Comments
(0)

 
 

Powered by ROAR Online Publication Software from Lions Light Corporation
© Copyright 2019